دسته
فیدها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1535
تعداد نوشته ها : 7
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
GraphistThem222

آیت‌الله رحیمی؛

جناح‌بندی‌های سیاسی کشور را دچار چالش کرده است/ تنها راحل رفع مشکلات کشور مدیریت جهادی است

جناح‌بندی‌های سیاسی کشور را دچار چالش کرده است/ تنها راحل رفع مشکلات کشور مدیریت جهادی است امام‌جمعهخمینی‌شهر اصفهان با بیان اینکه جناح‌بندی‌های سیاسی کشور را دچار چالش کرده است، گفت: تنها راحل رفع مشکلات کشور مدیریت جهادی است.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویااز خمینی‌شهر اصفهان، آیت‌الله عباس رحیمی ظهر امروز در جلسه شورای اداری با تسلیت درگذشت فقیه عالی‌قدر و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی شاهرودی اظهار کرد: همه به‌خوبی بر این امر آگاه باشند که مسؤولیت درنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امانت هست.

وی با بیان اینکه پذیرفتن مسئولیت بسیار خطرناک هست به نام حکومتی امام علی(ع) اشاره کرد و افزود: نگاه امام علی (ع) به حکومت نگاهی الهی است. نگاهی که با نگاه دنیامدارانه و قدرت محورانه تفاوت اساسی دارد.

امام‌جمعه خمینی‌شهر تصریح کرد: امام علی (ع) در نامه‌ای که در سال ۳۸ ه.ق برای مالک اشتر به مناسبت برگزیدن او به فرمانداری مصر نگاشته، یک منشور حکومتی ارائه کرده است که تمام اصول حکمرانی مطلوب در آن مشهود است. مواردی نظیر مردم‌گرایی، هشدار به ریختن خون ناحق، پرهیز دادن از خودپسندی،منت‌گذاری، شتاب‌زدگی و امتیازخواهی؛ توصیه به عفو و صلح میان مردم، شادی نکردن برای مجازات و شتاب نداشتن در خشم، خود را امیر ندانستن، قطع ریشه هردشمنی، وادار نکردن اطرافیان به ستایش و تملق‌گویی، یکسان قرار ندادن نیکوکار و بدکار، خشکاندن ریشه هرگونه خودخواهی، چپاولگری و بی‌انصافی خواصو خویشان و اجتناب از خونریزی.

وی با بیان اینکه والی یا حکم‌فرما باید ستارالعیوب باشد، ادامه داد: بنابراین، مفهوم حکومت و حکمرانی در اندیشه سیاسی امام علی (ع)، هیچ‌گاه مقارن با تسلط و خودکامگی نیست بلکه این مفهوم، معنای مدیریت، امانت‌داری، خدمت‌گزاری و مهرورزی، هدایت و پاسداری از حقوق و آزادی‌های مردم را در خوددارد.

آیت‌الله رحیمی با تأکید اینکه جناح‌بندی‌های سیاسی کشور را دچار چالش کرده است، خاطرنشان ساخت: مدیران کشور خیلی باید مواظب باشند که از مردم فاصله نگیرند.

وی یکی از راهکارهای حل مشکلات مردم برخورد توأم با اخلاق و مهربانی عنوان کرد و گفت: امروزه دخل‌وخرج مردم با آنچه در می‌آورند و هزینه می‌کنند با همدیگر هم‌خوانی ندارند لذا مسئولان اگر می‌خواهند مردم به‌نظامو رهبری بدبین نشوند باید با تکیه‌بر تلاش‌های جهادی و فعالیت‌های و فعالیت‌های شبانه‌روزی به مردم خدمت کنند.

امام‌جمعه خمینی‌شهر با تأکید بر اینکه اگر مردم در صحنه نباشد مسئولان هم میزی نخواهند داشت، اظهار کرد: در هیچ کجای دنیای نمی‌توان مردمانی با این قیمت بسیار گران همچون مردم با بصیرت ایران اسلامی پیدا کرد.

وی خواستار تکان خوردن سیستم آموزشی کشور جهت رشد و اعتلای جوانان جهت تحویل دادن این منصب‌های مدیریتی در آینده به آن‌ها شد و گفت: مردم باید باحقیقت خدمات که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول این چهل سال ارائه کرده است آشنا شوند.

آیت‌الله رحیمی با تأکید بر اینکه ضعف نظارت و مدیریت باید جبران شود، بیان داشت: این انقلاب حاصل خون هزاران شهید هست که دعاهای خانواده‌های شهدا نیز پشت سر اوست و اگر مدیری چنانچه در زمین دشمن بازی کند و قصد خیانت به این نظام و مردم را داشته باشد بدون شک زمین خواهد خورد.

وی تنها راحل رفع مشکلات کشور را مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: همان‌طوری که با روحیه جهادی و نه شعاری در دوران هشت سال دفاع مقدس و سازندگی سربلند بیرون بیاییم امروز نیز مدیریت کشور مستلزم همان مدیریت جهادی است.

امام‌جمعه خمینی‌شهر در پایان تصریح کرد: به کوری چشم دشمنان غربی، عبریو عربی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌زودی این پیچ تاریخی را نیز پشت سر خواهیم گذاشت و این حکومت نیز به صاحب اصلی آن حضرت ولی‌عصر(عج) تحویل داده خواهد شد.

انتهای پیام/ج

دسته ها :

سجاد قهرمانی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای جویادر اصفهان با تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) مؤسس مذهب جعفر به مصوبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ شورای شهر شاهین‌شهر با عنوان فروش ۱۰ لیتر بر ثانیه، پساب شاهین‌شهر به مبلغ ۱۵۰۰ تومان به ازای هر مترمکعب به شهرداری گرگاب جهت آبیاری فضای سبز اشاره کرد و گفت: به اطلاع عموم مردم انقلابی و فهیم شاهین‌شهر می‌رسانم این مصوبه دارای ایرادتو اشکالات قانونی فراوانی هست.

وی در ادامه افزود: یکی از دلایل غیرقانونی بودن این مصوبه به این جهت هست که سال گذشته شهرداری شاهین‌شهر با تنش بی‌سابقه آبی مواجه شد و به همین خاطر مجبور گردید برای تأمین آب مورد نیاز فضای سبز خود تقاضای خرید یک میلیارد و چهار صد میلیون تومان آب پساب از سازمان آب منطقه‌ای استان اصفهان کند که متأسفانه با جواب منفی مسئولان آن سازمان روبه‌رو شد.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر شاهین‌شهر با بیان اینکه ماده ۵۶ قانون شهرداری عنوان می‌دارد که شهرداری خارج از حدود مصوب شهر حق تعهد و تهیه و توزیع آب و برق و سایر تأسیسات شهرداری را ندارد، تصریح کرد: ماده ۴۵ آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها نیز عنوان می‌کند که اموال شهرداری اعم از منقولو غیرمنقول متعلق به شهر دانسته و صرفاً برای استفاده عموم (شهروندان همانشهر) اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از علیرضا بصیری جزی فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه تقاضا داریم مصوبه صورت گرفته را با توجه به شرایط بحرانی امروز که سرانه‌های فضای سبز شهری به نسبت رشد جمعیت شاهین‌شهر کاهش چشم‌گیری داشته است را رد نمایند.

قهرمانی تأکید کرد: هر چند توافقنامه به عمل‌آمده شش‌ماهه تنظیم شده استتا در طول این مدت شهرداری گرگاب بتواند جهت رفع مشکل تأمین آب فضای سبز شهر خود ۱۰ لیتر بر ثانیه پساب از سازمان آب منطقه‌ای خریداری کند اما همان‌طور که اشاره شد فضای سبز کنونی شهر شاهین‌شهر با وجود صنایع آلاینده نزدیک با بحران مواجه است و مبلغ توافقی برای فروش پساب به شهرداری گرگاب بسیار پایین می‌باشد.

*استانداری اصفهان در خصوص پرونده «علی فتحی» پاسخگو باشد

وی در ادامه به پرونده علی فتحی رئیس شورای شهر شاهین‌شهر در خصوص مداخله در معامله با شهرداری اشاره کرد و بیان داشت: این پرونده در دادگستری شهرستان شاهین‌شهر و میمه مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه منجر به صدور کیفر خواست به شماره ۹۷۱۰۴۳۳۷۵۹۰۰۱۲۰۵ در تاریخ ۱۵ مهرماه امسال شد.

عضو شورای شهر شاهین‌شهر ادامه داد: در همین راستا رئیس دادگستری و دادستان شهرستان شاهین‌شهر و میمه طی نامه‌ای به استاندار اصفهان خواهان اجرای ماده ۹۱ قانون شهرداری شدند که نامبرده را موظف به تعلیق از عضویت درشورای شهر شاهین‌شهر تا صدور حکم نهایی می‌کند و در این مدت زمان باید عضوعلی‌البدل جایگزین وی می‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود به تأکیدات قانونی دادگستری شهرستان شاهین‌شهرو میمه به مجموعه استانداری اصفهان بر اعمال ماده فوق‌الذکر اما تاکنون بعد از گذشت نزدیک به یک ماه هنوز در این خصوص اقدام خاصی صورت نگرفته است.و استانداری اصفهان باید در این زمینه پاسخگو باشد.

انتهای پیام/ج

دسته ها :

به گزارش خبرنگار صدای جویااز اصفهان، علی فتحی رئیس شورای شهر شاهین‌شهر طی ارسال نامه‌ای به این پایگاه خبری به اظهارات آقای سجاد قهرمانی فرد عضو فعلی شورای شهر شاهین‌شهر علیه خود جهت شفاف‌سازی پاسخ داد؛

به نام الله روشنگر دل‌ها

وَالَّذِینَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاهَ وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَیْنَهُمْ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ (آیه ۳۸ شوری)

و آنان که امر خدایشان را اجابت کردند و نماز به پا داشتند و کارشان را به مشورت یکدیگر انجام می‌دهند و از آنچه روزی آنها کردیم (به فقیران) انفاق می‌کنند.

مدیریت محترم پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا

با اهداء سلام و تحیات

احتراماً عطف به مطلب مندرجه مجعول آقای سجاد قهرمانی فرد عضو فعلی شورای شهر شاهین‌شهر راجع به مصوبه انعقاد قرارداد فروش پساب شهرداری شاهین‌شهر به شهرداری گرگاب جهت آبیاری فضای سبز و همچنین در خصوص مداخله این جانب در معامله شهرداری شاهین‌شهر یا همان پروژه شاهین مال مراتب زیر را به سمع عموم مردم مؤمن، انقلابی و فهیم شاهین‌شهر می‌رسانم و امید است که درج آن سبب تنویر اذهان عمومی گردد.

از همان ابتدای شروع به فعالیت شورای پنجم شهر شاهین‌شهر دست هایی پشت پرده تا هم‌اکنون با ایجاد حاشیه‌سازی‌های مختلف در حال تلاش هستند چهره این دوره شورا را به مردم ناکارآمد نشان دهند اما از همین تریبون به آن‌ها اعلام می‌کنم که دست از تلاش های بی نتیجه و بی‌حاصل خود بردارند چراکه خداوند در آیه شریفه آل عمران به‌درستی مکاران را مورد موعظه قرار می‌دهند.

اما در ادامه اولا؛ از عموم مردم شاهین‌شهر به عنوان خدمت گذار آن‌ها درشورای شهر می‌خواهم مصوبه منتشر شده در خصوص فروش پساب شاهین‌شهر به شهرداری گرگاب را با دقت مطالعه و بررسی کنند، چراکه طبق قرارداد منعقد شده۱۳۹۵ بین شهرداری شاهین‌شهر و گرگاب باید شهرداری شاهین‌شهر ۱۰ لیتر بر ثانیه آب از شهرداری گرگاب گرفته و آن را تصفیه کند که ۶ لیتر این آب را بابت تصفیه و اجاره لوله ها برداشته و ۴ لیتر دیگر را به شهرداری گرگاب بازگرداند.

ثانیا؛ در مصوبه چند شرط گذاشته‌شده است ابتدا اینکه این مدت قرارداد درفصول پاییز و زمستان به مدت شش ماه می‌باشد که شاهد بارندگی‌های فصلی هستیم و فضای سبز نیز در این فصول چندان به آب نیازی ندارد.

دوما؛ اگر آب اضافه بود و بر اساس نظرات کارشناسی شده ضرری برای فضای سبز شاهین‌شهر نداشته باشد با مسئولیت خود سازمان فضای سبز.

سوما؛ شهرداری گرگاب متعهد می‌شود ظرف این ۶ ماه ۱۰ لیتر آب از آب منطقه‌ای استان اصفهان خریداری و با شرایط بالا که عنوان شده به شهرداری شاهین‌شهر بدهد در غیر این صورت آب پساب داده شده سریعاً قطع و همچنین ظرف این مدت هر میزان آب پساب توسط شهرداری گرگاب استفاده شده باشد باید به ازای هر متر مکعب ۱۵۰۰ تومان هزینه پرداخت شود.

چهارما؛ فاصله بین شهر شاهین‌شهر و گرگاب ساعت و کیلومترها نیست بلکه یک پل هست که این دو شهر را به هم متصل می‌کند.

اما در خصوص پرونده مبادرت به انعقاد قرارداد مستقیم با سرمایه‌گذار (شرکت جوان سپیدار-شیشه گر) جهت پروژه شاهین مال واقع در خیابان مخابرات، این جانب (علی فتحی) که به لحاظ قانون منع مداخله در معاملات شهرداری در مراجع قضائی قابل‌بررسی است باید چند مطلب را عنوان کنم.

اولا: همان طور که در مراجع ذی‌صلاح قانونی نیز عنوان کرده ام این خطای بنده که سال گذشته و همان ابتدای شروع فعالیت دوره پنجم روی داد از روی سهوبوده است و نه عمد؛

دوما: آن زمان در جریان قانون منع مداخله شهرداری‌ها به هیچ عنوان نبودمچراکه به عنوان عضو سازمان نظام مهندسی و تنها شرکتی که می‌توانست این پروژه پیشنهادی را انجام دهد به آن نگاه کردم و نه عضو شورای شهر شاهین‌شهر!

سوما: قبل از عملیاتی شدن قرارداد و زمانی که متوجه شدم، به لحاظ قانونیبنده به عنوان عضو شورای شهر شاهین‌شهر نمی‌توانم در اجرای این قرارداد مشارکت داشته باشم سریعا سرمایه‌گذار را فراخوانده و با پرداخت خسارت از ویعذرخواهی و قرارداد را فسخ کردم.

چهارما: عده‌ای عنوان می‌کنند که بنده باید این پروژه را به عنوان عضو سازمان نظام مهندسی در سامانه سازمان مربوطه ثبت می‌کردم باید به اطلاع آن‌ها برسانم اصلا کار به آنجا نکشید که بخواهم دست به چنین کاری بزنم پس عنوان کردن نقض آئین‌نامه سازمان نظام مهندسی از سوی برخی افراد در رابطه این جانب عنوان نادرستی است.

پنجما: یک توصیه دارم به برادر عزیزم آقای سجاد قهرمانی فرد نه به عنوانعضو و یک همکار در شورای شهر شاهین‌شهر بلکه به عنوان یک وکیل و حقوقدان که بیشتر عمر خود را در راهروهای دادگاه‌ها در جستجو حق و حقیقت بوده اند، از فرافکنی و ایجاد تنش در اذهان عمومی جدا پرهیز کنند و به‌جای این کار، بیشتر وقت خود را صرف خدمت به مردم و دادن راهکار اساسی جهت برون‌رفت از مشکلات کنونی شهر شاهین‌شهر نمایند چراکه بنده تمام اسناد و مدارک لازم را هم به مسؤولان قوه قضائیه و هم استانداری اصفهان مبنی بر اینکه خطا این جانب از روی سهو بوده است و نه عمد ارائه کرده ام و آن‌ها نیز تا حصول نتیجه و تحقیقات نهایی پذیرفته اند.

و اما در پایان اعلام می‌دارم ما پای آن عهدی که با خداوند متعال در راهخدمت به مردم بسته‌ایم و همچنین وعده‌هایی که به بندگان او داده‌ایم استوار و ثابت‌قدم ایستاده‌ایم و همانطور که قبلا نیز اشاره کردم اجازه نخواهیم داد شخصی یا اشخاصی فعالیت‌های دوره پنجم شورای شهر شاهین‌شهر را به حاشیه ببرند و تا زمانی که جان در بدن داریم با مواظبت از خودمان با هر نوع فعالیتی که منجر به فساد در بدنه شهرداری شاهین‌شهر شود قاطعانه برخوردخواهیم کرد و خداوند بیشتر از همه بر اعمال و دل‌های بندگانش آگاه است.

اجرکم عندالله

علی فتحی

رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر

۴ آذرماه ۱۳۹۷

انتهای پیام/ج

دسته ها :
حمید عشقی عصر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا در اصفهان با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: متأسفانه بودجه ۱۶۷ میلیارد تومانی تصویبی سال گذشته شهرداری شاهین‌شهر با توجه به کاهش ارزش‌افزوده و ایجاد برخی مسائل و مشکلات اقتصادی برای شهرداری‌های کشور بخصوص شهرداری شاهین‌شهر، تنها چیزی در حدود ۵۰ درصد آن اعلام وصول شد.

وی با بیان اینکه برای بسیاری از پروژه‌هایی که در بودجه سال ۹۶ آورده شده بودند، تعریف خاص و مشخصی ارائه نشده بود، افزود: بودجه مصوب امسال ۹۷ شهرداری شاهین‌شهر چیزی در حدود ۱۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است کهبیش از ۵۱ درصد معادل ۷۲ میلیارد تومان سهم بخش جاری و بیش از ۴۸ درصد معادل ۶۸ میلیارد تومان سهم بخش عمران است.

شهردار شاهین‌شهر تصریح کرد: از مبلغ کل بودجه جاری ۷۲ میلیارد تومان یعنی ۸۴ درصد حقوق و مزایا اختصاص داده‌شده که این رقم برای یک بودجه بسیاربالاست.

وی با بیان اینکه در حال بررسی و تنظیم بودجه ۱۳۹۸ شهرداری شاهین‌شهر جهت تقدیم به صحن علنی شورای شهر هستیم، تأکید کرد: امیدوارم در بودجه سال ۹۸ بتوانیم با تفکر اقتصاد مقاومتی و عمل به سیاست‌های کلی آن به خصوص در حوزه پروژه‌های عمرانی دقت لازم را داشته باشیم که هم درست هزینه کنیم و همبتوانیم صرفه‌جویی‌های لازم را داشته باشیم.

شهردار شاهین‌شهر اصفهان از تکمیل زیرساخت‌های گردشگری کمپینگ شرق جنب پل هسا و ترمینال شیشه‌ای توسط انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار خبر داد و تصریح کرد: به‌تازگی ماموریت برطرف کردن مشکلات حمل‌ونقل عمومی شهر شاهین‌شهر را به سعید اکرم خانی به عنوان مدیر جدید سازمان حمل‌ونقل شهرداری شاهین‌شهر سپرده ایم تا ایشان در دو جبهه (اتوبوس‌رانی - تاکسی‌رانی) تلاش های لازم جهت آسان‌تر شدن حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری و برون‌شهری انجام دهند.

وی تاکید کرد: از مدیر جدید سازمان حمل‌ونقل شهرداری شاهین‌شهر خواسته‌ایم هر چه زودتر مشکلات 30 دستگاه اتوبوس غیرفعالسازمان اتوبوس‌رانی را حل‌وفصل کرده و جهت رفاه حال شهروندان شاهین‌شهر این اتوبوس‌ها مجددا به خطوط حمل‌ونقل شهری برگردانند.

عشقی گفت: سالگذشته با پیگیری‌های صورت گرفته برای اجرایی شدن پروژه مترو شاهین شهر-اصفهان توانستیم نزدیک به 600 میلیارد تومان ردیف اعتباری دریافت کنیم که با توجه به نوسانات نرخ ارز در طی چند ماه گذشته و برآوردهای جدید صورت گرفته بعید می‌دانم فعلا این پروژه وارد فاز اجرایی چراکه هم‌اکنون نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز هست.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم از طریق فاینانس یا جذب سرمایه‌گذار پروژه مترو شاهین شهر-اصفهان را عملیاتی کنیم، ادامه داد: این پروژه مهم و عظیم دارای سه فاز آزادسازی، زیرسازی و خرید تجهیزات هست.

وی با بیان اینکه فعلا هیچ کدام از کارکنانشهرداری شاهین‌شهر مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند، گفت: اگر نیروی از شهرداری شاهین‌شهر بازنشسته شود به هیچ عنوان برای او جایگزینی از بیرون نخواهیم آورد چراکه هم‌اکنون نیروی مازاد شهرداری شاهین‌شهر بیش از آن چیزی هست که فکر می‌شود.

وی از رفع مشکلات شرکت پتوی گلبافت با شهرداری شاهین‌شهر خبر داد و افزود: رفاقت خوبی با فضای مجازی و حاشیه‌سازی‌ها نداریم، چراکه فقط و فقط به دنبال ایجاد آرامش و کارکردن برای مردم در مجموعه شهرداری شاهین‌شهر هستیم.

دسته ها :

به گزارش پایگاه خبری صدای جویااز اصفهان، صبح امروز ۳۰ نفر از خادمان موکب‌ علی بن موسی‌الرضا (ع) و اولین تریلی لوازم و نذورات مردمی برای ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع) با حضور مسؤولان محلی از شهر گرگاب به کربلای معلا بدرقه شدند. قرار هست این موکب از طریق مرز بین‌المللی مهران در استان ایلام راهی شهر کاظمیندر کشور عراق شود.

بهرام عموئی در گفت‌وگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: هیئت رزمندگان شهرستان شاهین‌شهر و میمه با همکاری هیات رزمندگان استان اصفهان به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی (ع) اقدام به برپایی موکبی در شهر کاظمین با نام مبارک علی بن موسی‌الرضا (ع) جهت پذیرایی از زائران سیدالشهدا (ع) کرده است.

وی افزود: موکب علی بن موسی‌الرضا (ع) شهرستان شاهین‌شهر و میمه امسال در مراسم اربعین حسینی از چهار روز قبل تا چهار روز بعد روزانه به یک هزار نفر زائر امام حسین (ع) خدمات رفاهی و بهداشتی ارائه می‌کنند.

مسئول هیئت رزمندگان شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: این موکب با وظایف «آماده‌سازی و تجهیز» و «اسکان و تغذیه»، روزانه از زائران اربعین با صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی‌های گرم پذیرایی می‌کند، همچنین شب‌ها نزدیک به ۵۰۰ نفر زائر را اسکان خواهد داد.

وی با تقدیر و تشکر از استقبال بی‌نظیر مردم شاهین‌شهر و میمه از ارائه کمک‌های نقدی و غیر نقدی به موکب علی بن موسی‌الرضا (ع) خاطرنشان کرد: همان‌طور که گفته شد برای اعزام ۳۰ نفر خادم در این موکب به کربلای معلا پیش‌تر جلساتی در کمیته‌های مختلفی همچون امنیتی، فرهنگی، آموزشی، اعزام، بهداشت و درمان، جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه برگزار شد.

عمویی با بیان اینکه پیش از اعزام خادمان، همایش توجیهی زائران اربعین حسینی در شهرهای این شهرستان تشکیل شد، گفت: علاوه بر این، دستگاه‌های اجرایی، واحدهای تولیدی، اصناف، شهرداری‌ها و کشاورزان جلسات جداگانه‌ای به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی به زائران مراسم اربعین تشکیل دادند.

انتهای پیام/ج

دسته ها :

غلامرضا اشرفی مهابادی ظهر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویادر اصفهان اظهار کرد: متأسفانه با ادغام شدن سازمان تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی با همدیگر در سازمانی به نام حمل‌ونقل شهرداری شاهین‌شهر نه‌تنها دردی از رانندگان تاکسی حل نشده است بلکه مشکلات با بدهی ۴٫۳ میلیارد تومانی سازمان اتوبوس‌رانی وخیم‌تر شده است.

وی افزود: اتوبوس و تاکسی به جز حمل مسافر در هیچ موردی سنخیت ندارند. هزینه رانندگان و سایر به‌صورت دولتی پرداخت می‌شود ولی راننده تاکسی با هزینه‌ای که برای خرید و تعمیرات و غیره انجام داده باید بسوزد و بسازد.

عضو اتحادیه تاکسیرانی شاهین‌شهر ادامه داد: اگر در گذشته راننده اتوبوسجلوی تاکسی فقط مسافر سوار می‌کرد الآن همه‌چیز بالعکس شده است و ما رانندگان تاکسی باید به مسافر التماس کنیم که ما را هم با خود تا یک مقصدی برسان.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر درآمدهای سازمان تاکسی‌رانی شاهین‌شهر صرف سازمان اتوبوس‌رانی شده است و کسی هم پاسخ‌گو نیست که این هزینه‌ها کجا خرجشده است، گفت: کسی هم جرات مطرح کردن این پرسش را از مسئولان شهرداری یا سازمان اتوبوس‌رانی و یا تاکسی‌رانی شاهین‌شهر را ندارد.

اشرفی مهابادی با بیان اینکه شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر که ظاهراً زیر نظر سازمان صنعت و معدن (صمت) هستند، عملاً در کار تاکسی‌دارها دخالت و به راحتی در شهر فعالیت می‌کنند، بیان داشت: جالب اینجاست که سختگیری به راننده تاکسی از طرف سازمان حمل‌ونقل بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی پرسنل سازمان تاکسی‌رانی شاهین‌شهر با دستور رئیس سازمان به رانندگان شریف تاکسی‌دار برای صدور کارت سلامت و غیره فخرمیفروشند و در بعضی مواقع طلب کارند، افزود: هزینه‌های رانندگان تاکسی‌دار (تعمیرات و غیره) چند برابر شده ولی هفت ماه از سال می‌گذرد تازه با کشمکش شورا و فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه نرخ کرایه را چنددرصدی افزایش می‌دهند که با این اوصاف جوابگوی امر و معاش و تأمین قطعات یدکی وسیله نقلیه ما هم نمی‌شود.

عضو اتحادیه تاکسیرانی شاهین‌شهر یادآور شد: اگر چنانچه مسؤولان شهرستانشاهین‌شهر و میمه و همچنین استان اصفهان چاره‌ای برای رفع مشکلات ما رانندگان نکنند به‌زودی شاهد اوضاع نابسامان حمل‌ونقل مسافر در مسیر شاهین شهر-اصفهان خواهیم بود.

انتهای پیام/ج

دسته ها :

به گزارش پایگاه خبری صدای جویااز اصفهان، نورالله جویا خبرنگار و تحلیل‌گر مسائل اجتماعی و سیاسی طی یادداشتی با عنوان «چرا شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از تغییر مهره‌ای قدرتمند همچون حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان امام‌جمعه شاهین‌شهر عاجز است؟» آورده است؛ «پس از گذشت بیش از یک ماه از حواشی ایجاد شده در فضای رسانه‌ایعلیه حجت‌الاسلام محمد نقی لطفی نماینده سابق ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان ایلام وی هفته گذشته پس از نزدیک به دو دهه از فعالیت‌ خود، با تریبون نمازجمعه ایلام خداحافظی کرد و با ارسال نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری استعفا خود را چنین اعلام  و عنوان کرد؛

«محضر مبارک رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدظله عالی؛
سلام‌علیکم/ با آرزوی سلامتی و بقای عمر شریف آن حضرت به عرض عالی می‌رسانمبعد از قریب به دو دهه به دوش کشیدن بار امانت امامت جمعه و نمایندگی حضرت‌عالی در استان ایلام اینک احساس می‌شود زمان آن فرا رسیده تا بر حسب وظیفه این امر خطیر و رسالت عظیم را به صاحب اصلی آن بازگردانم تا ان شاالله شخص دیگر در این سنگر انجام وظیفه کند. لازم است از آن مقتدای خویش به خاطر اعتماد به این سرباز خویش صمیمانه تشکر نمایم و در پایان طول عمر با عزت و با برکت را از خدای منان برای حضرت‌عالی خواستارم/ ارادتمند حقیر محمد نقی لطفی»

امام خامنه‌ای نیز در جوابیه این نامه با تقدیر از زحمات نزدیک به دو دهه حجت‌الاسلام محمد نقی لطفی به‌جای او حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام معرفی کرد.

حال این همه مقدمه چینی کردیم تا به سراغ حجت الاسلام مرتضی ملکیان دستجردی امام‌جمعه شاهین‌شهر و داماد حضرت آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت‌آبادی معروف به آیت‌الله ناصری برویم، امام جمعه‌ای که تا حدود زیادی سرنوشت مشابه ای مثل حجت‌الاسلام لطفی امام جمعه سابق ایلام داشته با این تفاوت که امام‌جمعه شاهین‌شهر دارای پشتوانه‌ای قدرتمند غیر مردمی و قدرت لابی‌گری بسیار بالا از فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه، استانداری اصفهان، مجلس شورای اسلامی، دولت به‌خصوص برخی منابع کاملاً آگاه عنوان می‌کنند که وی ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با معاون اول رئیس‌جمهوری و برخی مقامات قضائی دارد و در دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه صاحب یا ذی نفوذ است.

حجت‌الاسلام ملکیان دستجردی با قدرت لابی و نفوذ بالایی که داشت توانست در سال ۱۳۶۱ به امامت جمعه پابدانا از توابع زرند کرمان منصوب شود و در سال۱۳۶۴ امامت جمعه زرند کرمان را به عهده گرفت و در ادامه این تلاش‌های خود در ۲۱ آبان ۱۳۷۴ شمسی، امامت جمعه زرین‌شهر اصفهان را عهده‌دار شد و از سال۱۳۸۱ تا هم اکنون با وجود مخالفت‌های گسترده و علنی نزدیک به دو دهه هست که عهده‌دار تریبون نماز جمعه شاهین‌شهر است.

طی سال‌های گذشته بسیاری از اقشار و احزاب مختلف مردم شاهین‌شهر ازجمله؛(طلاب، دانش آموزان، جوانان، دانشجویان، فرهنگیان، بانوان، انقلابی‌ها و حتی خانواده‌های شهدا و ایثارگران) با اعتراضات گسترده خود در خصوص فعالیت‌های وی و خطبه‌های بی محتوای او چه در صوف نماز جمعه، چه با امضاء طومار دادن به شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور، چه با تجمع و راهپیمایی و چه با دادگاه رفتن تاکنون نتوانسته‌اند مسئولان و بزرگان کشور واستان اصفهان را از جمله آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان، حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور و یا حتی حضرت آیت‌الله محمدعلی ناصری دولت‌آبادی استاد اخلاق حوزه‌های علمیه استان اصفهان و پدر خانم حجت‌الاسلام ملکیان را به‌درستی متقاعد کنند که تاریخ انقضاء حجت‌الاسلام ملکیان دستجردی دیگر گذشته و باید گزینه جوان، انقلابی، مردمی و یک چهره جدید دیگری را پس از نزدیک به دو دهه به جای وی به مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه شاهین‌شهر معرفی کنند.

حال چند سؤال مهم مطرح می‌شود؛ اولا؛ چرا مسئولان کشوری و استانی به‌خصوص شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور با وجود شنیدن صدای این‌همه معترض که بیش از ۶ سال هست علیه امام‌جمعه شاهین‌شهر دست به اعتراض و تجمع می‌زنند و هر دفعه با در دست داشتن پلاکاردهایی انتقادات و اعتراضات خود رانسبت به حضور و ادامه فعالیت حجت‌الاسلام ملکیان اعلام می‌دارند هیچ اهمیتی نمی‌دهد و هر دفعه این جمعیت معترض به درب های بسته برخورد می‌کنند؟

دوما؛ اگر واقعاً مهره قدرتمندی همچون حجت السلام مرتضی ملکیان نقش بسزاو تأثیرگذاری در شهر شاهین‌شهر داشته است که مطئنا نداشته است چرا در شهر دیگری از این مهره قدرتمند استفاده نمی‌شود؟

سوما؛ اگر حجت‌الاسلام ملکیان در این دو دهه منصب‌داری امام‌جمعه شاهین‌شهر واقعاً کار فرهنگی، علمی و اخلاقی و به‌خصوص معنوی انجام داده است که نداده است چرا حال روز شاهین‌شهر در حوزه‌های ذکر شده هر روز بدتر از دیروز می‌شود که اسناد و مدارک موجود و به خوبی روشن است؟

و چهارما؛ همه گونه که در بالا گفته شد حواشی امام‌جمعه شاهین‌شهر اگر بیشتر از حواشی امام‌جمعه ایلام نباشد بدون شک کمتر نخواهد بود و ما ایرانی‌ها ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید «تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها»حال اگر حجت‌الاسلام ملکیان راست می‌گویید که بدون شک نمی‌گویید و دل‌بستهپست و مقام نیست که هست، چرا با وجود این‌همه اعتراض و تجمع استعفای خود را تقدیم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور نمی‌کنند تا تریبون نماز جمعه شاهین‌شهر اصفهان به شخصیت دیگری واگذار شود؟

امیدواریم، شاهد پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای به‌خصوص از طرف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کل کشور به افکار عمومی در خصوص چرایی دلایل ادامه حضور حجت‌الاسلام ملکیان به‌عنوان امام‌جمعه شاهین‌شهر با وجود این‌همه مخالفت‌ها باشیم.

انتهای پیام/ج

دسته ها :
X